F-692 Japāņu Virtuves nazis Tojiro (Universāls) 150 mm
Cena:  61 EUR
Pieejamība:   Prece nav noliktavā. Jautājiet mums

PIRKTsvars: 77g

asmeņa garums: 150 mm

kopējais garums: 265 mm

asmeņa materiāls: Japāņu oglekļa tērauds / Shirogami Carbon Steel

asmeņa slāņi : 3

rokturis: Ozols, koka

HRC: 61 +/-1


Shirogami - augsta oglekļa satura neleģētais tērauds, ko ražo Hitachi Metals Corporation. Shiro Gami burtiskā tulkojumā - "baltais papīrs". Tērauds saņēma nosaukumu saskaņā ar iesaiņojuma krāsu, kurā to iesaiņo ražotājs. Tērauds pieder pie "zelta" tērauda ar augstu attīrīšanas pakāpi un visvienkāršāko sastāvu, kas nāk no gadsimtu dziļumiem.

Japāņu meistari novērtē savas tradīcijas, gan savas amatniecības ražošanas procesā, gan garīgo piepildījumu, gan izmantotajos materiālos. Shirogami tērauds ir viens no vecākajām tehnoloģijām augstas oglekļa tēraudu ražošanā, tā saucamajos "tīros tēraudos", kas praktiski nesatur leģējošos elementus. Vienkāršākā ideāla ideja par tēraudu ir dzelzs un oglekļa sakausējums. Steel Shirogami atrodas tuvu šim ideālam. Šāds tērauds ļauj sasniegt īpaši augstus griešanas standartus, tāpec tās tik augsti tiek vērtēts Japānā.

"Hitachi Metals" sortimentā ir vairāki Shirogami veidi, kas nedaudz atšķiras pēc oglekļa % satura. Šī tērauda nažus var viegli uzasināt un tie ilgi saglābā savu asumu! Daudzi eksperti atzīst Shirogami tērauda griezumu par etalonu. Shirogami, tāpat kā visi oglekļa tēraudi, ir nestabils pret koroziju un pieprasa rūpīgu aprūpi. Tipiskais cietības diapazons ir 60-64 HRc.

Asmens sastāv no trīs slāņiem San Mai III. Šo terminu lieto, lai aprakstītu tradicionālos laminātos asmeņus, kurus izmanto japāņu zobenu ražošanai. Šāds tērauda pārklājums abās asmens pusēs tiek saukts par Awase. Asmens laminētā struktūra ir svarīga, jo tā ļauj dažādus tēraudus apvienot vienā asmenī. Asmeņa kodolam jābūt pēc iespējas cietākam, lai noturētu asumu ilgāk. Bet lai tam piešķirtu elastību un papildus izturību, no abām pusēm iekausē mīksto tēraudu. Laminēšana tiek izmantota, lai asmeņiem ar ļoti cietu oglekļa tēraudu palielinātu kopējo mehānisko izturību, nodilumizturību un produkta elastību.

atpakaļ

Skatities aritel. +371 29450947 | email: edimar@inbox.lv
Tojiro katalogs 2019
Sīkāk...


Dāvinat nažus - slikta zīme?
Sīkāk...


Nažu asināšanas pakalpojums
Sīkāk...


BEZMAKSAS PIEGĀDE
Sīkāk...


Ūdens ārstnieciskās īpašības, kas tiek glabātas varā
Sīkāk...


Samurajs jūsu virtuvē
Sīkāk...


10 iemesli, kāpēc ēdienu gatavošanai labāk izvēlēties tieši vara traukus no CuArtigiana
Sīkāk...


Vara trauki: lietošanas instrukcija
Sīkāk...


Jaunumu arhīvs